ОЗЕРО ЖАНДАРКА

ozero-zhandarka-fb-4-6-21

Озеро Жандарка (Біле) – площа об’єкту 8,5 га.

Історична Жандарка – стариця Дніпра в Позняках. Назву, яка побутувала у 1950-ті та 60-ті рр., пригадали сільські довгожителі. Контури Жандарки залишалися незмінними щонайменше з кінця ХІХ ст., коли його (без назви) зафіксували топографи — завдовжки понад 200 м, на стику тогочасного Нижнього Тельбіну та Позняківки. Наприкінці 1990-х рр. Жандарку оточив житловий масив Позняки. 

Через нього текла річка Дарниця, яка до цього потрапляла в озеро, що нині має назву Корольок (Буревісник). Озеро протікає поміж трьох вулиць: Урлівська, Здолбунівська та Григоренка в Дарницькому районі.

Зараз через Жандарку проходить міст, що може переправити дітей до школи. В майбутньому розглядається можливість звести «Еко-Парк» на території озера.

На території водойми проживають видри, птахи, великі сімейства качок, миші і люди стверджують, що навіть бачили раків. Взимку 2017 року місцеві мешканці видалися до встановлення промислового компресора, бо через кригу товщиною в 15 сантиметрів до риб не надходив кисень.

На озері зустрічаються лиска (Fulica atra), водяна курочка (Gallinula chloropus) та мартин звичайний (Chroicocephalus ridibundus). На території об’єкту зустрічається також занесена до Червоної книги України (2009а) водна папороть сальвінія плаваюча (Salvinia natans), а також регіонально рідкісне латаття біле (Nymphaea alba), яке охороняється рішенням Київради №219/940 від 29.06.00 р. (Перелік рослин та тварин…).

На території об’єкту наявні фрагменти угруповання, які охороняються Додатком 1 до Резолюції № 4 Бернської конвенції та Оселищною Директивою ЄС: вербові та тополеві ліси, псамофітні комплекси, луки та водна рослинність (Siedliska — Przewodnik metodyczny; Тлумачний.., 2017).

https://www.myslenedrevo.com.ua/uk/Sci/Kyiv/Islands/kyiv-dnipro-conservation/projected-spas/zandarka-lake-kyiv.html

Краєзнавчий екскурс «Київський Париж – вулиця Архітектора Городецького» бібліотеки ім. А. Чехова.

Перший в цьому році краєзнавчий екскурс з циклу «Київ: вулиці, будинки, долі…» був присвячений вулиці Архітектора Городецького. Завідувач бібліотеки ім. А. Чехова Вікторія Шарафаненко запропонувала захоплюючу віртуальну прогулянку однією з найкрасивіших вулиць Києва, яка зберегла шарм старого міста й до

Бібліотечний урок «Щастя поряд – ось воно, книгою звемо його»  в бібліотеці №117 для дітей.

Напередодні шкільних канікул в бібліотеці №117 для дітей відбувся бібліотечний урок «Щастя поряд – ось воно, книгою звемо його». Бібліотекар Світлана Кутакова розповіла учням 6-і класу СЗШ №316 про те, що саме книга надає безліч можливостей для набуття знань, духовного

Психологічний тренінг «Емоційний інтелект або емоційна грамотність».

Про емоційний інтелект йшлося на черговому психологічному тренінгу проєкту «Середа з психологом». Сьогодні разом з психологом ЦРБ ім. В. Стуса Альоною Лук’яненко вчилися розпізнавати емоційний стан, визнавати негативні і позитивні почуття та керувати власними емоціями. Її професійні поради, цікаві техніки

Вечір поетичного настрою «На крилах поезії» в бібліотеці ім. С. Руданського.

Всесвітній день поезії – чудова нагода доторкнутися до величезної скарбниці українського поетичного слова та чарівної музики. Для шанувальників поезії в бібліотеці ім. С. Руданського відбувся вечір поетичного настрою «На крилах поезії», в ході якого звучали вірші славетних українських поетів й

Надішліть нам повідомлення