Комунальне підприємство «Дарницьке лісопаркове господарство»

166027152_4604423822917992_3736551376431843191_n

Загальна площа лісового фонду Комунального підприємтсва «Дарницького лісопаркового господарства» за станом на 1.01.2016 року становить 16228 га, в т. ч. вкритих лісовою рослинністю лісових земель – 14958 га, що розташовані в лівобережній частині міста Києва. Ліси є ландшафтною окрасою та легенями нашої столиці.

Ліси підприємства відносяться рекреаційно-оздоровчих лісів, лісів зеленої зони м Києва. До складу підприємства входить 5 лісництв (Броварське, Білодібровне, Дніпровське, Микільське, Дарницьке) та Броварський цех механічної переробки деревини. В лісових насадженнях переважаючою деревною породою (більше 85%) являється сосна звичайна. Крім того, в складі насаджень наявні дуб, береза, вільха, клен, липа та інші деревні породи. Є також деревні породи, які нехарактерні для даних лісорослинних умов регіону (бук, граб, модрина). Переважна більшість насаджень мають штучне походження – створені працівниками ліспаркгоспу способом висаджування сіянців та саджанців, висівання насіння. При цьому, лісові насадження використовуються для відпочинку населення, мають надзвичайно важливе значення для формування екологічного балансу довкілля та естетичного оздоблення міста, являються природнім рослинним бар’єром між житловими масивами та промисловими об’єктами, зменшують їх негативний вплив на довкілля, складають неповторний природній ландшафт.

На території ліспаркгоспу є наступні території та об’єкти природно-заповідного фонду: заказники місцевого значення: «Рибне», «Біла діброва», «Березовий гай», «Пляхова», «Муромець-Лопуховате» загальною площею понад 100 га; регіональний ландшафтний парк «Дніпровські острови» загальною площею понад 200 га; памятка природи «Вікові дерева дуба та сосни».

На території лісового фонду ліспаркгоспу розташовані 15 зон масового відпочинку населення та рекреаційні пункти, загальна площа яких складає близько 2 тис. га. Поряд з тим внаслідок об’єктивних чинників (породний склад, лісорослинні умови, рекреаційне навантаження) ліси підприємства мають досить високий рівень природної пожежної небезпеки.

З метою утримання лісів в належному стані, вирощування продуктивних лісових насаджень ліспаркгосп здійснює повний комплекс відповідних господарських заходів покращення якісного складу лісів, лісовідновлення і благоустрою. Однією з основних функцій ліспаркгоспу є охорона лісів від пожеж та лісопорушень.

З цією метою щорічно в лісах влаштовуються нові та здійснюється догляд за існуючими мінералізованими смугами загальною протяжністю близько 1800 км. Для заборони вїзду в ліси транспортних засобів, обмеження та заборони відвідування лісів (в період встановлення високої і дуже високої пожежної небезпеки) встановлюються штучні перепони у вигляді шлагбаумів, надовбнів. Встановлюються попереджувальні аншлаги та панно на природоохоронну та протипожежну тематику.

Щорічно з метою лісовідновлення ліспаркгосп проводить створення нових лісів (лісових культур) на площі 60 га. При цьому, а також в порядку доповнення висаджується близько 500 тис. шт. сіянців лісових порід, які вирощуються у лісових розсадниках нашого підприємства. Ліспаркгосп проводить комплекс заходів з формування і оздоровлення лісів (рубки догляду, санітарно-оздоровчі заходи та ін.) на площі більше 2,8 тис. га, в процесі яких заготовлюється більше 100 тис. м3 деревини. Такі заходи проводились і в порядку ліквідації наслідків негоди, що спричинили пошкодження насаджень снігом та ожеледицею.

Щорічно ліспаркгосп проводить заходи благоустрою лісів, ремонт існуючих та влаштування нових рекреаційних пунктів для відпочинку населення.

Також підприємство здійснює обробку та переробку лісоматеріалів, в результаті чого виготовляються вироби з деревини, товари народного вжитку, елементи благоустрою, садові та паркові меблі та багато інших виробів.

Підприємство постійно бере активну участь у традиційних щорічних виставках квітів та інших заходах ландшафтного оздоблення і благоустрою територій.

http://www.dlpg.kyiv.ua/

https://darn.kyivcity.gov.ua/files/2018/9/13/Pasport_ekologichniy_2018.pdf

Краєзнавчий екскурс «Київський Париж – вулиця Архітектора Городецького» бібліотеки ім. А. Чехова.

Перший в цьому році краєзнавчий екскурс з циклу «Київ: вулиці, будинки, долі…» був присвячений вулиці Архітектора Городецького. Завідувач бібліотеки ім. А. Чехова Вікторія Шарафаненко запропонувала захоплюючу віртуальну прогулянку однією з найкрасивіших вулиць Києва, яка зберегла шарм старого міста й до

Бібліотечний урок «Щастя поряд – ось воно, книгою звемо його»  в бібліотеці №117 для дітей.

Напередодні шкільних канікул в бібліотеці №117 для дітей відбувся бібліотечний урок «Щастя поряд – ось воно, книгою звемо його». Бібліотекар Світлана Кутакова розповіла учням 6-і класу СЗШ №316 про те, що саме книга надає безліч можливостей для набуття знань, духовного

Психологічний тренінг «Емоційний інтелект або емоційна грамотність».

Про емоційний інтелект йшлося на черговому психологічному тренінгу проєкту «Середа з психологом». Сьогодні разом з психологом ЦРБ ім. В. Стуса Альоною Лук’яненко вчилися розпізнавати емоційний стан, визнавати негативні і позитивні почуття та керувати власними емоціями. Її професійні поради, цікаві техніки

Вечір поетичного настрою «На крилах поезії» в бібліотеці ім. С. Руданського.

Всесвітній день поезії – чудова нагода доторкнутися до величезної скарбниці українського поетичного слова та чарівної музики. Для шанувальників поезії в бібліотеці ім. С. Руданського відбувся вечір поетичного настрою «На крилах поезії», в ході якого звучали вірші славетних українських поетів й

Надішліть нам повідомлення