ЛАНДШАФТНИЙ ЗАКАЗНИК МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ «ЧЕРВОНОХУТОРСЬКІ ОЗЕРА»

28185720

Ландшафтний заказник місцевого значення «Червонохуторські озера»оголошено рішенням Київради  № 15/8185 від 6 лютого 2020 р. І являє собою територію озер Велике, Блакитне і Рибальське та їхню прибережну захисну смугу у Парку Партизанської слави у Дарницькому районі, загальною площею близько 12 га (https://www.myslenedrevo.com.ua/uk/Sci/Nature/kyiv-pzf-projects/kyiv-novostvoreni-pzf/chervonohutirski-ozera.html)

Територія парку «Партизанська слава» розміщена на лівому березі Дніпра в межах високої заплави. Рельєф території плоскорівнинний, з абсолютними висотами від 101 до 117 м. Амплітуда висот становить 6 м. При цьому поверхня парку загалом має увігнутий вигляд: периферійні частини лежать вище, а центральна в районі озер – найнижча. Загальний похил поверхні – зі сходу на захід, що загалом відповідає напряму схилу у бік Дніпра.

На території парку «Партизанська слава» функціонує три гідрологічні об’єкти – три озера (Велике, Блакитне і Рибальське) загальною площею 3,4 га (1,6, 0,8 та 0,7 га кожне). Площа прибережної території кожного озера становить відповідно 1,8, 1,7 та 1,1 га. Озера антропогенного походження (Дмитрук, Денисова, 2012) розміщені компактно. Два озера мають округлу конфігурацію, а третє (Велике) – витягнуту з північного заходу на південний схід. За своїм типом озера евтрофні, тобто неглибокі і багаті на органіку. Всі озера безстічні і не з’єднані між собою. Вода в озерах прісна, дно піщане. Навколо озер є широкі пляжні зони, де часто відпочивають відвідувачі парку. Розміщення озер в межах високої заплави Дніпра спричинює залежність коливання рівня води в них від коливання рівня води в руслі. До створення водосховищ максимальна амплітуда коливання води у Дніпрі становила 9 м, тепер же це лише 5 м (Вишневський, 2005). Втім, виник новий тип коливання рівня води – добовий. Він пов’язаний з накопиченням ГЕС води вночі та її спуском вдень. Таким чином, живлення озера відбувається за рахунок ґрунтових вод, а також атмосферних опадів.

Рибне господарство в межах водойм парку здійснюється хаотичне та не має на меті суттєво збільшити рибну продуктивність. Періодичне зариблення водойм за ініціативи місцевих жителів здійснюється без належних обґрунтувань та без дотримання визначених законодавством норм та правил. Основними видами, які зариблюють у водойми, є короп, карась, товстолоб. Періодично є факти вселення щуки, судака, окуня та ряду інших видів. Слід зазначити, що дані заходи суттєво не збільшують запаси рибної продукції водойм. Використання рибних ресурсів в акваторіях парку здійснюється в рамках аматорського рибальства. Відмічаються періодичні факти браконьєрства за допомогою зябрових сіток. Для покращення продуктивності водойм в рамках даного проекту передбачені комплексні заходи, що будуть сприяти розвитку рибного господарства.

https://darn.kyivcity.gov.ua/files/2015/12/24/proekt.pdf

Літературна година «Мудрість сарказму» бібліотеки ім. А.Чехова

Сьогодні у бібліотеці  відбулась літературна година «Мудрість сарказму», присвячена 170-річчю з дня народження найвідомішого після Шекспіра англійського драматурга – Джорджа Бернарда Шоу. Бібліотекар Лариса Гапусенко розповіла поціновувачам творчості письменника про його життєвий та творчій шлях, про цю неординарну талановиту людину

Літературно-мистецька година «Високі верховини творчих доріг Михайла Ткача» в бібліотеці ім. Миколи Руденка

Сьогодні у бібліотеці ім. Миколи Руденка в межах засідання Районного університету культури відбулася літературно-мистецька година «Високі верховини творчих доріг Михайла Ткача», присвячена пам’яті видатного українського поета-пісняра, кінодраматурга, заслуженого діяча мистецтв України та лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Михайла

День інформування населення «Шляхами української державності» в бібліотеці ім. Миколи Руденка

Напередодні Дня Української Державності в бібліотеці ім. Миколи Руденка відбувся день інформування населення «Шляхами української державності». Галина Докашенко – професорка Горлівського інституту іноземних мов, завідувачка кафедри історії розповіла присутнім про становлення української державності. Учасники заходу дізналися про цікаві історичні факти

Духовно-просвітницька година «Протестантські церкви в Україні»

Сьогодні у бібліотеці ім. Миколи Руденка відбувся захід у межах духовно-просвітницького проєкту «Бібліотека серця», який став нагодою для роздумів про духовність, віру, служіння ближньому та силу добрих справ. Доктор філософії в галузі богослов’я, адміністратор парафії Всіх Святих Українського народу УГКЦ

Надішліть нам повідомлення