Централізована бібліотечна система Дарницького району

Миронов, П. Преломление лучей

Миронов, П. Преломление лучей : избранное / Петр Миронов. – [Киев] : [Журнал «Радуга»], [2008]. – 526 с. : ил.Миронов, П. Преломление лучей : избранное / Петр Миронов. – [Киев] : [Журнал «Радуга»], [2008]. – 526 с. : ил.

(ЦРБ ім. В. Стуса, єдина)

 

 

 

 

 

 

 

Скоропадський, П. П. Спогади : кінець 1917 - грудень 1918

Скоропадський, П. П. Спогади : кінець 1917 - грудень 1918 / Павло Скоропадський ; [упоряд. І. Гирич ; комент. Г. Потульницького, В. Мараєва ; післям. Я. Пеленського, І. Гирича і Г. Папакіна]. – Київ : Наш формат, 2016. – 475 с. Скоропадський, П. П. Спогади : кінець 1917 - грудень 1918 / Павло Скоропадський ; [упоряд. І. Гирич ; комент. Г. Потульницького, В. Мараєва ; післям. Я. Пеленського, І. Гирича і Г. Папакіна]. – Київ : Наш формат, 2016. – 475 с.

Видання «Скоропадський. Спогади 1917-1918» підготувала група фахівців Інституту археографії Академії наук. Текст спогадів Гетьмана подано мовою оригіналу, з коментарями, ґрунтовною післямовою і анотованим покажчиком імен. Тематика мемуари, історія України, політика Про книгу Йшов четвертий рік світової війни. Втомлений подіями генерал-лейтенант російської імператорської армії Павло Петрович Скоропадський, нащадок старовинної старшинської фамілії, ще не знав, що стане гетьманом незалежної Української Держави. Епоха змін, яку самовбивчо наближали революціонери всіх мастей, перетворилася на апокаліпсис, війну всіх проти всіх, але Скоропадському стало духу взяти на себе невдячну ношу державного будівництва. Спроба закінчилася цілковитим і очікуваним провалом, але окремі починання гетьмана дотривали до наших днів: саме йому Україна завдячує, наприклад, Академією наук. Для кого книга Для якнайширшого кола читачів, усіх, кого цікавить історія України та постать Скоропадського зокрема. Чому ця книга У цих пронизливих спогадах постають буремні роки революції і громадянської війни та особиста драма Скоропадського, який за влучними словами Вячеслава Липинського, став українцем, тільки переставши бути гетьманом. Але, на жаль, було вже пізно: Україну охопив червоний морок з півночі. Коментарі до видання підготували Георгій Потульницький, Владлена Мараєва. Післямова — Ярослава Пеленського, Ігоря Гирича та Георгія Папакіна.

(Бібліотека №160)

Толкін, Дж. Р. Р. Листи Різдвяного Діда

Толкін, Дж. Р. Р. Листи Різдвяного Діда / Джон Роналд Руел Толкін. – Львів : Астролябія, 2017. – 159 с.Толкін, Дж. Р. Р. Листи Різдвяного Діда / Джон Роналд Руел Толкін.  – Львів : Астролябія, 2017. – 159 с.

Щороку в грудні дітям Дж. Р. Р. Толкіна приходив конверт зі штемпелем Північного Полюса, а всередині — лист, написаний химерним тонким почерком і оздоблений чудовими кольоровими малюнками. Всі ці листи були від Різдвяного Діда і розповідали дивовижні історії про життя на Північному Полюсі: як північні олені зірвалися з прив’язі й порозкидали подарунки по всій околиці; як безталанний Білий Ведмідь видерся на крижаний полярний шпиль і гепнувся звідти на будиночок Різдвяного Діда, провалившись крізь дах; як той Ведмідь розбив Місяць на чотири шматки, і через це Місячанин упав із неба в Дідів садок; як велися війни з полчищами капосних гоблінів, котрі жили в печерах під будинком. Часом якусь приписку надряпував Білий Ведмідь, а часом Ілберет Ельф дописував щось своїм елегантним плавним почерком, додаючи цим історіям ще більше життя і гумору.

(Бібліотека № 157)

 

Толкін, Дж. Р. Р. Берен і Лутієн

Толкін, Дж. Р. Р. Берен і Лутієн / Джон Роналд Руел Толкін. – Львів : Астролябія, 2018. – 319 с.Толкін, Дж. Р. Р. Берен і Лутієн / Джон Роналд Руел Толкін. – Львів  : Астролябія, 2018. – 319 с.

Розповідь про Берена і Лютієн була важливим елементом в еволюції «Сильмариліону», міфів і легенд Першої Епохи Миру, задуманих Толкіном. Він написав це сказання через рік після повернення з Франції і битви на Соммі в кінці 1916 року. Книга розповідає історію кохання Берена і Лютієн. Він був звичайною людиною, а Лютієн була безсмертним ельфом. Її батько, великий ельфійський лорд, був проти цього кохання і нав'язав Берену нездійсненне завдання, яке він повинен виконати, перш ніж одружитися на Лютієн. Це ядро легенди; і це призводить до неймовірно героїчної спроби Берена і Лютієн разом пограбувати найбільшого з усіх злих істот, Мелькора, званого Морготом, Чорним Ворогом. Крістофер Толкін, син письменника, спробував витягнути історію Берена і Лютієн з великої роботи в яку вона була вплетена, для того щоб показати процес завдяки якому ця легенда про Середзем'я продовжувала розвиватися протягом багатьох років. Спочатку він представляє первинну форму історії розказану словами його батька, а потім прозу і вірші з більш пізніх текстів, які ілюструють зміни, що відбувалися в оповіданні за багато років з дня його першого написання. Представлені разом в перший раз, вони розкривають аспекти історії оповідання з нової, більш детальної сторони.

(Бібліотека № 157)

 

Сетон-Томпсон, Е. Оповідання про тварин

Сетон-Томпсон, Е. Оповідання про тварин / Ернест Сетон-Томпсон. – Київ : Форс Україна, 2018. – 126 с.Сетон-Томпсон, Е. Оповідання про тварин / Ернест Сетон-Томпсон. – Київ : Форс Україна, 2018. – 126 с.

Ернест Сетон-Томпсон - відомий канадський природознавець натхненник скаутського руху і чудовий письменник. Він був першим у світі хто зробив тварин головними героями художньої книжки. Його тварини-герої думають, відчувають, люблять і помиляються, як люди.

(Бібліотека № 157)

 

 

Діккенс, Ч. Різдвяна пісня в прозі

Діккенс, Ч. Різдвяна пісня в прозі : святвечірнє оповідання з привидами / Діккенс, Чарлз. – Київ : Форс Україна, 2018. – 143 с.Діккенс, Ч. Різдвяна пісня в прозі : святвечірнє оповідання з привидами / Діккенс, Чарлз. – Київ : Форс Україна, 2018. – 143 с.

«Різдвяна пісня в прозі» Чарльза Діккенса (1812—1870) — один із кращих творів світової літератури. Це повість про найвищі людські цінності. Вона має казковий сюжет: про серйозні речі легше говорити, надавши їм казкової форми. У Різдвяну ніч в оселі головного героя з’являються невблаганні й незворушні духи, які допомагають йому переосмислити життя, зрозуміти його велич і красу. «Різдвяна пісня» вчить нас добру і застерігає від лихих вчинків, вселяє віру, що в житті не буває безвихідних ситуацій. Людина завжди має шанс стати кращою. Робити добро ніколи не пізно — каже мудрий письменник.

(Бібліотека № 157)