Централізована бібліотечна система Дарницького району

Шановні користувачі!

Про те, що час тече по визначеному колу, людство давно усвідомило на підставі циклічно повторюваних подій і явищ, яких досить багато.

Природно, що ставлення до часу всередині окремо взятої культури позначається насамперед на календарі.

Сучасний календар має дуже давню історію. Саме слово «календар» дуже старе. Воно походить від латинського дієслова caleo, що в перекладі означає «оголошую». Початок кожного місяця за місячним календарем оголошували жерці, і люди знали, що саме в цей день вони повинні сплачувати борги. Вони записували його в своїх ділових книгах, які так і називались — calendarium, тобто книга оповіщень.

Однак календар є не тільки ритмом часу, але й ритмічною пам'яттю людства.  

Пропонуємо Вашій увазі різноманіття друкованих видань –  Календарі.

Календарі   із хронологічною послідовністю і викладу, охопленню певного чітко визначеного періоду, найчастіше року, вибірковим переліком днів року, із матеріалами, підібраними відповідно до певної тематики,  пов'язаних із певними пам'ятними подіями та відомостями щодо цих подій і призначений широкому колу користувачів.  

 

РЕФОРМАЦІЯ В УКРАЇНІ

У першій половині XVI ст. в Європі набув поширення антикатолицький рух, який дістав назву Реформація. У кожній країні Реформація мала свої особливості. Вплив ідей Реформації на українських землях проявився не стільки в поширенні нових (протестантських) віровчень, скільки в застосуванні реформаційних ідей для оновлення православ’я, що перебувало у кризовому становищі. Насамперед православні підтримали думку про використання в церковних обрядах живої української мови. Утілення цієї ідеї потребувало високоосвіченого духовенства, наявності національних шкіл і друкарень.

Детальніше: РЕФОРМАЦІЯ В УКРАЇНІ

Календар ювілярів 2016

Кожна нація, кожне її покоління пишається своїми видатними людьми. Вони – камертон свого часу, що задає тональність життя всього суспільства та постійно піднімає планку суспільних діянь і прагнень.

Політики, громадські діячі, науковці та митці самовіддано слугували не тільки своїй Батьківщині, а й людству, дійсно впливаючи на його історичний шлях.

Пропонована публікація «Календар ювілярів 2016» допоможе Вам отримати  стислу довідку про видатних ювілярів цього року та надасть змогу ознайомитись із їх внеском у розвиток науки, культури та мистецтва.