Експрес-інформація «Японія : 7 найцікавіших фактів»

日本7興味深い事実

 Шановні користувачі!

Якщо запитати в першого зустрічного, що він знає про Японію, більшість людей дадуть відповідь, що це країна сакури, гейш і кімоно. Але, виявляється, в Країні висхідного сонця є ще багато цікавого: найцікавіші факти про Японію.

7 найцікавіших фактів про Японію

1. Японці дуже працелюбні. Навіть можна сказати, патологічні трудоголіки. Приходити і вирушати вчасно вважається поганим тоном, потрібно прийти хоч би на півгодини раніше і обов’язково затриматися в кінці робочого дня. Вирушати на обід також не прийнято, перекушують на робочому місці.  Працюють до вісімнадцяти годин у день.

2. Довго відпочивати в Японії також не прийнято. 4 дні вихідних вважаються повноцінною відпусткою, брати покладені 3 тижні в рік не заведено.

3. Зелений колір світлофора називається синім. Коли в Японії з’явилися перші світлофори, вони складалися з жовтого, червоного і синього сигналів. З часом з’ясували, що пучок зеленого кольору набагато краще сприймається на великій відстані, але звичай називати сигнал, що вирішує рух, «синім» залишився.

4. Водії на перехрестях вимикають фари. Цей момент регулюється правилами етикету. Водій, зупиняючись на перехресті, вимикає освітлення, щоб не сліпити очі зустрічним. На жаль, в інших країнах до цього ще не додумалися.

5. Переможець турніру по сумо отримує незвичайні дарунки. Йому вручають ключі від новенького автомобіля, річний запас бензину і кока-коли, яловичину вагою в одну корову і тисячу грибів під назвою сиітаке.

6. У японців немає лайок. Найобразливішими вважаються аналоги нашого слова «дурень». Незадоволеність зазвичай висловлюється гучністю голосу і інтонацією.

7. У Японії не буває ожеледі. У всіх містах північних регіонів країни тротуари підігріваються, тому лід і сніг відразу тануть. Зламати руку або ногу, послизнувшись взимку, — велика рідкість. 

Психологічний тренінг «Як зменшити стрес»

Стрес і тривога є звичним явищем для багатьох людей, особливо в умовах війни. Та навіть у мирний час багато людей щодня стикаються зі стресом: робота, сімейні негаразди, проблеми зі здоров’ям, фінансові зобов’язання, тощо. Сам по собі стрес – це емоційна

Презентація книги «Киевские купцы» Аркадія Третьякова в бібліотеці ім. Миколи Руденка

Сьогодні в бібліотеці ім. Миколи Руденка, в рамках Києвознавчого Проєкту «Невідомі сторінки історії рідного міста», відбулась друга зустріч з відомим краєзнавцем, знаним дослідником історії Києва, автором серії книжок про минуле нашої столиці – Аркадієм Третьяковим. В ході заходу Аркадій Павлович

Творчий звітний концерт вихованців викладача Дитячої школи мистецтв №4 Наталії Яременко в Мистецькій галереї бібліотеки ім. Миколи Руденка

Справжнім парадом талантів став творчий звітний концерт вихованців викладача Дитячої школи мистецтв №4 Наталії Яременко в Мистецькій галереї бібліотеки ім. Миколи Руденка. Це важлива подія для юних музикантів та їх викладача, шлях до якої лежить через велику працю і наполегливість,

Психологічний тренінг «Самодопомога»

Усі ми живемо в постійному стресі та регулярно стикаємось із травматичними ситуаціями, до яких не зажди готові. У такі критичні моменти психологи рекомендують певні техніки, як фізіологічного, так і психологічного характеру. Тривалий гострий стрес черпає ресурси з «внутрішніх систем» організму

Надішліть нам повідомлення